Togden Śakja Śri. Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina

Togden Śakja Śri. Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina - Situ Czoki Gjaco Katok | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Situ Czoki Gjaco Katok
WYMIAR
7,37 MB
NAZWA PLIKU
Togden Śakja Śri. Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina.pdf
ISBN
8666250217595

OPIS

Niniejszy namthar, tradycyjna tybetańska biografia, wprowadza czytelnika w nadzwyczajny świat urzeczywistnionego jogina. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach z życia cieszącego się wielkim szacunkiem Togdena z Drugu (1853-1919). Jest to portret cenny również z tego względu, że ukazuje nam świat, który odszedł w przeszłość.Kronikarska relacja lśni opisami porywających faktów i cudownych wydarzeń, jak również wnikliwymi spostrzeżeniami zawartymi w korespondencji Togdena z niektórymi największymi mistrzami jego czasów. Książka rozpoczyna się od głębokich i przystępnych instrukcji Śakja Śri pod tytułem "Otwarcie bramy wyzwolenia" oraz jego wybranych pieśni urzeczywistnienia, przenikliwych strof, stanowiących nauki same w sobie. W załącznikach tłumacz opisuje życie, pracę i osiągnięcia mistrza w dodatkowym, poglądowym kontekście.Tekst zawiera również przedmowę Czogjala Namkhaia Norbu, a także słowo wstępne Seja Rinpocze, dzierżyciela linii przekazu Śakja Śri i jego prawnuka.Dzięki kompetentnemu i pełnemu wdzięku tłumaczeniu z języka tybetańskiego niniejsza pozycja obficie wynagrodzi czytelnikowi czas poświęcony lekturze, dając mu poczucie, że rzeczywiście spotkał Mistrza i odniósł z tego bezpośrednią korzyść.O AUTORZE:III Katok Situ Czoki Gjaco (1880-1925) urodziłsię w Dilgo we wschodnim Tybecie. Ze względu na ogromną wiedzę na temat sutr, tantr i innych zagadnień zyskał tytuł Situ Pandita. Pobierał nauki u ponad osiemdziesięciu mistyrzów wszystkich szkół, między innymi u Dziamjanga Khjence Łangpo, który był jego wujem.Odznaczał się całkowicie niesekciarskim podejściem do nauk. Był autorem wielu oryginalnych dzieł, a także odegrał ważną rolę w założeniu wielu klasztornych instytucji akademickich.W swoim stosunkowo krótkim życiu wykształcił tysiące uczniów, w tym wielu wybitnych lamów tamtych czasów. Czoki Gjaco, osiągnąwszy zgodnie ze świadectwem Khjence Łangpo zrozumienei ostatecznego znaczenia wszystkich nauk, odbył wiele podróży do najważniejszych świętych miejsc w różnych regionach Tybetu, gdzie odkrył stare, unikatowe manuskrypty, gromadząc w ten sposób obszerną kolekcję nauk wszystkich tradycji. Ów drogocenny zbiór tekstów, który przetrwał chińską rewolucję kulturalną, do dziś dostarcza nieocenionych okazji do badań i odkrywania ukrytych skarbów duchowej wiedzy.

Broszurowa ze skrzydełkami: ISBN: 978-83-948-3080-9: EAN: 9788394830809: Liczba stron: 302: Format: 21.0x14.9: Cena ... Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina - Togden Sakja Sri  Katok Situ Czoki Gjaco 308 stron. BIOGRAFIA J.E.

Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Niniejszy namthar, tradycyjna tybetańska biografia, wprowadza czytelnika w nadzwyczajny świat urzeczywistnionego jogina.

POWIĄZANE KSIĄŻKI