Czerwcowe ulice. Ulicznik poznański

Czerwcowe ulice. Ulicznik poznański - Paweł Cieliczko | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Cieliczko
WYMIAR
12,58 MB
NAZWA PLIKU
Czerwcowe ulice. Ulicznik poznański.pdf
ISBN
9052884695993

OPIS

Czerwcowe ulice to książka inicjująca serię Ulicznik poznański. Prowadzi swych czytelników po miejscach, którymi 28 czerwca 1956 roku kroczyła wielotysięczna manifestacja zdesperowanych robotników, mających odwagę otwarcie wyrazić swój gniew i sprzeciw wobec komunistycznej władzy. Solidarne wystąpienie poznaniaków rozpoczęło zmiany w całym kraju, a Czarny Czwartek stał się symbolicznym dniem, kiedy to władza po raz pierwszy musiała ustąpić przed społeczeństwem.Bohaterowie tej książki to postaci upamiętnione w przestrzeni miejskiej ? patroni poznańskich ulic i skwerów. Są wśród nich ci, którzy tamtego dnia wyszli na ulice, domagając się godnego traktowania, jak również osoby, dzięki którym pamięć o robotniczym zrywie nie zaginęła w pomroce historii. Na kartach publikacji znalazły się także postaci, które na podobne docenienie ? uhonorowanie ulicznymi tabliczkami ? zasługują, współtworząc panteon bohaterów Powstania Poznańskiego.Oto bohaterowie opowieści o patronach Czerwca ’56:Romek StrzałkowskiPeter MansfeldKazimiera IłłakowiczównaJarosław MaciejewskiStanisław HejmowskiStanisław MatyjaJanusz KulasJan SuwartJózef GranatowiczHelena Przybyłek, Stanisława Sobańska oraz Maria KapturskaZofia TrojanowiczowaKonrad DoberschuetzLech TrzeciakowskiAleksander ZiemkowskiZapraszamy do spaceru po czerwcowych ulicach i opowieściach!Ulicznik poznański to cykl książek autorstwa Pawła Cieliczko, które wyrastają z zapału do przemierzania poznańskich ulic, miłości do historii miasta oraz fascynacji ludźmi, którzy to miasto tworzyli. To nie jest przewodnik ani album ? choć cechy obu posiada ? ale książka miejska. Odkrywa postaci patronujące poznańskim ulicom, pokazuje przeszłość naszego miasta, pozwala zrozumieć jego współczesne oblicze. Buduje lokalną tożsamość i ukazuje wyjątkowość Poznania, sprawiając, że czujemy się w nim lepiej zakorzenieni, bardziej z nim zaprzyjaźnieni i zżyci.Paweł Cieliczko ? absolwen

REGION. Wielkopolska; Poznań; Gniezno; Kalisz; Konin; Międzychód; Leszno NA ANTENIE: ROK DWOCH ZYWIOLOW/BUDKA SUFLERA Środa, 30 września 2020R.

Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Czerwcowe ulice to książka inicjująca serię "Ulicznik poznański". Prowadzi swych czytelników po miejscach, którymi 28 czerwca 1956 roku kroczyła wielotysięczna manifestacja zdesperowanych robotników, mających odwagę otwarcie wyrazić swój gniew i sprzeciw wobec komunistycznej władzy. „Czerwcowe ulice" to książka inicjująca serię „Ulicznik poznański".

POWIĄZANE KSIĄŻKI