Tradycja kontra modernizm

Tradycja kontra modernizm - Billotsi Kard.louis | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Billotsi Kard.louis
WYMIAR
3,52 MB
NAZWA PLIKU
Tradycja kontra modernizm.pdf
ISBN
8437871956217

OPIS

„Lektura dzieła Tradycja kontra modernizm kardynała Louisa Billota to uczta dla intelektu spragnionego przejrzystych wywodów i czystej katolickiej prawdy. Styl francuskiego teologa, doskonale oddany w polskim przekładzie Marcina Beściaka, jest niezwykle przystępny jak na dzieło tej kategorii. Widać w nim geniusz oraz tradycję jezuickiej pedagogiki, łączącej erudycję z prostotą wypowiedzi. (...) Kardynał Billot, znakomity przedstawiciel rzymskiej szkoły teologicznej i odnowy tomistycznej, napisał swe dzieło w formie thrillera teologicznego: po przedstawieniu katolickiego pojęcia Tradycji i bezlitosnej krytyce historycznej metody badań, autor postanowił w ostatnim rozdziale oddać głos samej herezji modernizmu. Można powiedzieć, że synteza jezuity genialnie wyraziła pozory wewnętrznej spójności tego błędnego systemu.”

Co gorsza, powrót do tradycji nie był już realną opcją. Doprowadziło to do poważnego kwestionowania miejsca ludzkości w kosmosie - tego rodzaju pytania, które szczególnie lubili ... Informacje o Tradycja kontra modernizm - 7594787119 w archiwum Allegro.

Więcej szczegółów Ostatnie egzemplarze! Tweetuj Udostępnij Google+ Pinterest Drukuj 45,00 zł brutto. Ilość ... „Lektura dzieła Tradycja kontra modernizm kardynała Louisa Billota to uczta dla intelektu spragnionego przejrzystych wywodów i czystej katolickiej prawdy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI