Metempsychoza

Metempsychoza - Jarosław Marek Rymkiewicz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Marek Rymkiewicz
WYMIAR
9,42 MB
NAZWA PLIKU
Metempsychoza.pdf
ISBN
2667993693132

OPIS

Nowy tomik poetycki Jarosława Marka Rymkiewicza.Zbiór 44 oktostychów traktujących o przemijaniu, śmierci i odrodzeniu.Tradycyjnie czytelnik znajdzie w nich obrazy przyrody, przedstawianej w nieoczywistych detalach. Wiersze pełne są erudycyjnych odniesień do filozofii i kultury, pozostając przy tym osobistymi wypowiedziami poety, z charakterystyczną dla niego autoironią.Podtytuł „Druga księga oktostychów” jest nawiązaniem do wcześniejszego, nagradzanego tomu „Koniec lata w zdziczałym ogrodzie”. Wydanie książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wróciwszy wieczorem do domu zapalam jeszcze na chwilę palnik kuchenki pod kapeluszami - zawieszonymi na drucie, po czym pakuje je do uchylonego piekarnika nastawionego na najniższą temperaturę. Spędzają tak kolejne półtorej godziny.

Zbiór 44 oktostychów traktujących o przemijaniu, śmierci i odrodzeniu. Opis.

POWIĄZANE KSIĄŻKI