Architektura secesyjna w Lublinie

Architektura secesyjna w Lublinie - Hanna Bieniaszkiewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hanna Bieniaszkiewicz
WYMIAR
6,87 MB
NAZWA PLIKU
Architektura secesyjna w Lublinie.pdf
ISBN
8489775636955

OPIS

Przez wiele lat, spacerując ulicami Lublina nie dostrzegałam, że z fasad kamienic patrzą na mnie kudłate maszkarony, rubaszne fauny, długowłose dziewczyny i zadumani starcy. Codziennie mijałam elewacje i balkony oplecione omdlewającymi słonecznikami, winoroślą i wstęgami oraz witraże mieniące się kolorami słońca. Jednak z czasem, te delikatne, pełne elegancji motywy powstałe w duchu modnej na początku XX wieku Art Nouveau zafascynowały mnie do tego stopnia, że stały się tematem mojej rozprawy doktorskiej. W książce, powstałej na bazie pracy naukowej, postanowiłam opisać historię stylu secesyjnego w Lublinie, jego twórców, lokalizacje najciekawszych prac i źródła, z których czerpano wzory elementów dekoracyjnych Art Nouveau. Jestem przekonana, że ten fragment historii miasta zasługuje na uwiecznienie i bliższe poznanie, a miłośników stylu, mam nadzieję, zachęcę do spaceru w czasie, śladami secesji.Hanna Bieniaszkiewicz

Książka z kategorii Architektura. Dostawa już od .

Paulina Sztabińska. Siedemnastowieczne sztukaterie w Małopolsce ... Podręcznik o sztuce Architektura secesyjna w Lublinie - od 38,11 zł, porównanie cen w 20 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI