Samowychowanie w ujęciu wybranych autorów XX wieku

Samowychowanie w ujęciu wybranych autorów XX wieku - Elwira Balcer | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elwira Balcer
WYMIAR
7,12 MB
NAZWA PLIKU
Samowychowanie w ujęciu wybranych autorów XX wieku.pdf
ISBN
3444538610721

OPIS

Publikacja może służyć jako swego rodzaju kompas dla każdego, kto chce angażować się we własny autentyczny rozwój i świadomie dążyć do dojrzałości, a także towarzyszyć w tym procesie innym osobom. Treść przeprowadzonych analiz wnosi wkład zarówno do refleksji pedagogicznej, jak również praktyki wychowawczej, animacyjnę i formacyjnej.Czy jest możliwe mądre podejmowanie wyzwania, jakie stanowi życie, jeśli nie dociera się do głębokiej prawdy o sobie? Gdzie szukać odpowiedzi na pytanie o pełnię życia, gdy odczuwa się brak kompetentnego, odpowiedzialnego towarzyszenia drugiej osoby? Dlaczego tak często boli pustka ponowoczesnej rzeczywistości złudzeń i związanych z nimi rozczarowań?Monografia wpisuje się w nurt odpowiedzi na apel papieża Franciszka o wychodzenie na współczesne peryferia ludzkiej nędzy oraz adekwatne podejmowanie związanych z nimi wyzwań. Niewątpliwie jednym z najbardziej dotkliwych obszarów biedy człowieka jest -tak powszechny dziś - stan, w którym nie zna on i nie rozumie samego siebie.

Elementy teorii i praktyki, (s. 40-54). Samowychowanie w ujęciu wybranych autorów XX wieku Publikacja może służyć jako swego rodzaju kompas dla każdego, kto chce angażować się we własny autentyczny rozwój i świadomie dążyć do dojrzałości, a także towarzyszyć w tym procesie innym osobom. Samowychowanie w ujęciu personalistycznym W wychowaniu personalistycznym, którego głównym przedstawicielem w Polsce jest Jan Pa-weł II, zwraca się uwagę na wspomaganie wycho-wanków w ich samopoznaniu i samowychowaniu (Furmanek 1995, s.

Treść przeprowadzonych analiz wnosi wkład zarówno do refleksji pedagogicznej, jak również praktyki wychowawczej, animacyjnę i formacyjnej. Czy jest możliwe mądre ... Książka Samowychowanie w ujęciu wybranych autorów XX wieku, Balcer Elwira.

POWIĄZANE KSIĄŻKI