Między profesją i pasją.

Między profesją i pasją. - Elżbieta Błotnicka-mazur | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Błotnicka-mazur
WYMIAR
9,6 MB
NAZWA PLIKU
Między profesją i pasją..pdf
ISBN
5288998045570

OPIS

Książka przedstawia życie i twórczość Bohdana Kelles-Krauzego, architekta i malarza, w okresie dwudziestolecia międzywojennego związanego z Lublinem i Lubelszczyzną. Ta magiczna, choć stosunkowo krótka epoka cieszy się coraz większym zainteresowaniem badaczy, szczególnie jej kultura, sztuka i architektura, a także tworzący ją ludzie. Autorka podjęła próbę opracowania kompletnej, bogato ilustrowanej monografii Kelles-Krauzego, uporządkowania faktów z jego biografii, a przede wszystkim przedstawienia, w większości nieznanych, dzieł twórcy: pochodzącego ze zbiorów prywatnych dorobku malarskiego, oraz realizacji architektonicznych, w wielu wypadkach mu nieprzypisywanych. Książka wzbogacona o cytaty z materiałów źródłowych wprowadza czytelnika w klimat epoki. Powinna zainteresować miłośników międzywojennej kultury i sztuki nie tylko Lublina i Lubelszczyzny.

Ta magiczna, choć stosunkowo krótka epoka cieszy się coraz większym zainteresowaniem badaczy, szczególnie jej kultura, sztuka i architektura, a także tworzący ją ludzie. Między profesją i pasją; Między profesją i pasją Elżbieta Błotnicka-mazur. Nicht am Lager.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Między profesją i pasją książka papierowa Błotnicka-Mazur Elżbieta. 0,0.

POWIĄZANE KSIĄŻKI