Dzieje Kościoła w starożytności Tom 1 i 2

Dzieje Kościoła w starożytności Tom 1 i 2 - Jan Bp.śrutwa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Bp.śrutwa
WYMIAR
7,71 MB
NAZWA PLIKU
Dzieje Kościoła w starożytności Tom 1 i 2.pdf
ISBN
3928386506083

OPIS

Przedmiotem zainteresowania historii Kościoła jest rozwój - w czasie i przestrzeni - tego fenomenu, jaki prezentuje sobą Kościół założony przez Jezusa Chrystusa. Tom pierwszy prezentuje najważniejsze fakty z dziejów Kościoła, które zaistniały od jego założenia aż po lata początkowe IV wieku. W tej epoce chrześcijaństwo było wyznaniem nielegalnym (religio illicita), dopóki u progu IV wieku nie uzyskało statusu religii prawnie dozwolonej. Tom drugi prezentuje stopniowe przechodzenie Kościoła od statusu wyznania dozwolonego do pozycji religii panującej. Druga jego część przedstawia zmagania Kościoła, w obliczu rozpadu państwa na cesarstwo łacińskie i greckie, w trosce o jego jedność.Książka stanowi rzetelne studium dziejów kościelnych będące owocem wykładów uniwersyteckich prowadzonych przez autora przez wiele lat.

Tom I Epoka wielkich prześladowań, Tom II Kościół w cesarstwie chrześcijańskim już od 110,89 zł - od 110,89 zł, porównanie cen w 3 sklepach. Zobacz inne Dzieje kościoła w starożytności.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Książka w kategorii Religie i wyznania. Okładka Twarda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI