Sztuczny Bóg

Sztuczny Bóg - Rozalia Knapik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rozalia Knapik
WYMIAR
10,67 MB
NAZWA PLIKU
Sztuczny Bóg.pdf
ISBN
6321096250410

OPIS

Książka poświęcona sztucznej inteligencji w literaturze i filmie.„Człowiek i sztuczna inteligencja mają się do siebie tak, jak uczeń czarnoksiężnika do swojej słynnej miotły: łatwiej jest mu ją ożywić niż później ? niepokorną ? zatrzymać. W tworach (pop)kultury technologiczne protezy okazują się mieczem obosiecznym; poszerzają pole możliwości, ale i stoją za kryzysem tożsamości. Zbuntowane przestrzegają przed konsekwencjami zabawy w Boga; wolną wolę zyskują również superkomputery, które dysponują bezkresną władzą i atrybutem bezcielesności, dzięki czemu z łatwością przejmują najwyższe miejsce w drabinie bytów…” - Fragment książkiRozalia Knapik (ur. 1991) ? doktorantka kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki UJ. Bada kulturę popularną, w tym podejmowane przez nią strategie narracyjne, poetykę tekstów audiowizualnych i kulturę Internetu. Oprócz posthumanizmu interesuje się recepcją seriali nowych generacji oraz intertekstualnością w muzyce popularnej.

RozaliaSztuczny Bog, Wizerunki Technologicznej Osobliwosci w (pop)kulturze - opis produktu: Ksiazka poswiecona sztucznej inteligencji w literaturze i. filmie.

„Człowiek i sztuczna inteligencja mają się do siebie tak, jak uczeń czarnoksiężnika do swojej słynnej miotły: łatwiej jest mu ją ożywić niż później - niepokorną - zatrzymać. W tworach (pop)kultury technologiczne protezy okazują się mieczem obosiecznym; poszerzają pole możliwości, ale i stoją za ... Nowoczesne dekoracje nagrobne 2019.

POWIĄZANE KSIĄŻKI