Sąd nadJezusem

Sąd nadJezusem - Roman Rupiewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Roman Rupiewicz
WYMIAR
3,73 MB
NAZWA PLIKU
Sąd nadJezusem.pdf
ISBN
8865823074503

OPIS

Romana RupiewiczKsiążką jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy są zainteresowani pasją Jezusa z Nazaretu. To opowieść o tym, w jaki sposób postrzegano proces Syna Bożego, w kulturze na przestrzeni wieków. Autorka przedstawia, jak wydarzenie sądu nad Jezusem było wykorzystywane do szerzenia wrogości wobec Żydów, poprzez manipulację faktami i tworzenie fikcyjnych dokumentów. Omawia dzieła sztuki polskiej i europejskiej, wyjątkowe pod względem ideowym. Ukazuje dzieje licznych apokryfów, legend i rzekomo prawdziwych dokumentów z procesu Jezusa. Przedstawia tradycję Kościoła na temat akt Piłata. Książka zawiera cenne i zapomniane teksty źródłowe dające nowe światło na interpretację znakomitych dzieł sztuki.

Wśród średniowiecz... Sąd nad Jezusem. - Temat sądu nad Jezusem pojawia się w sztuce i literaturze już w chrześcijańskim antyku.

Temat sądu nad Jezusem pojawia się w sztuce i literaturze już w chrześcijańskim antyku. Na wczesnych sarkofagach oraz w iluminatorstwie możemy odnaleźć przedstawienia, ukazujące Piłata jako symbol prawa, nawróconego grzesznika lub zatroskanego mędrca, na niektórych z nich Jezus nie jest nawet obecny. Sąd nad Jezusem Wiara (fot.

POWIĄZANE KSIĄŻKI