Moje Wspomnienia Stanisław Wojciechowski T.1-2

Moje Wspomnienia Stanisław Wojciechowski T.1-2 - Stanisław Wojciechowski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Wojciechowski
WYMIAR
10,36 MB
NAZWA PLIKU
Moje Wspomnienia Stanisław Wojciechowski T.1-2.pdf
ISBN
3885594219909

OPIS

Moje wspomnienia obejmują okres od lat 80. XIX wieku do grudnia 1922 roku i urywają się, wbrew pierwotnym planom autora, z chwilą wybrania go na głowę państwa. Przedstawione tu doświadczenia polityka i społecznika są pod wieloma względami reprezentatywne dla losów całego pokolenia działaczy, którzy odrzucili postyczniową polityczną bierność, by po ćwierćwieczu starań o niepodległość przeżywać jej odzyskanie i uczestniczyć w kształtowaniu się II Rzeczypospolitej.Książka, opracowana przez Jerzego Łazora, ukazuje się po raz pierwszy w pełnym kształcie, łącznie z pozostawioną w rękopisie drugą częścią. We wstępie Jerzy Łazor analizuje narrację Wojciechowskiego, wskazuje wykorzystane w niej źródła i kreśli portret prezydenta, zogniskowany wokół najważniejszych dla niego, jako polityka, relacji: z Edwardem Abramowskim i Józefem Piłsudskim.

Zobacz inne Politologia, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Książka Moje wspomnienia Stanisław Wojciechowski. Tom 1-2 autorstwa Wojciechowski Stanisław , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .

Czytelnikom tej relacji... Muzeum Historii Polski w Warszawie Książki - Literatura faktu - Biografie - przeczytaj opinie, kupuj online ... Moje wspomnienia to polityczna autobiografia prezydenta odrodzonej Rzeczypospolitej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI