Antybohater polskeij prozy ( po roku 1989) NW

Antybohater polskeij prozy ( po roku 1989) NW - Anna Zagórska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Zagórska
WYMIAR
7,19 MB
NAZWA PLIKU
Antybohater polskeij prozy ( po roku 1989) NW.pdf
ISBN
5722751905460

OPIS

Książka poświęcona jest szeroko rozumianej postaci „antybohatera”, co łączy się blisko z kwestiami społecznego„wykluczenia” i „outsiderstwa”, a także z problematyką wzorców osobowych i modeli heroizmu funkcjonujących w dzisiejszym polskim społeczeństwie. Autorka wykazuje się doskonałą znajomością prozy najnowszej i jej poszczególnych nurtów.Nie operuje na ograniczonym polu przykładów, dobranych tak, by pasowały do taksonomii, ale stara się ogarnąć duży, reprezentatywny obszar tekstów współczesne

Celem pracy była próba skonstruowania antybohaterskiej typologii i zwrócenie uwagi na sposoby mówienia o antybohaterze w polskiej prozie pisanej po 1989 roku. Książka poświęcona jest szeroko rozumianej postaci „antybohatera", co łączy się blisko z kwestiami społecznego„wykluczenia" i „outsiderstwa", a także z problematyką wzorców osobowych i modeli heroizmu funkcjonujących w dzisiejszym polskim społeczeństwie. Autorka wykazuje się doskonałą znajomością prozy najnowszej i jej poszczególnych nurtów.Nie operuje na... Autorka wykazuje się doskonałą znajomością prozy najnowszej i jej poszczególnych nurtów.

Kto się kryje pod określeniem antybohatera? Nie jest to bohater w rozumieniu herosa, którego będziemy podziwiać i którego winniśmy naśladować. Nie jest to również „czarny charakter", stojący na przeszkodzie bohaterowi, któremu kibicujemy. Autorka wykazuje się doskonałą znajomością prozy najnowszej i jej poszczególnych nurtów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI