Widzieć uszami

Widzieć uszami - Gabriela Przybylska-strelczuk | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gabriela Przybylska-strelczuk
WYMIAR
6,47 MB
NAZWA PLIKU
Widzieć uszami.pdf
ISBN
4801798783103

OPIS

Czy można widzieć uszami? Malować, nie mając rąk? Mieć przyjaciół, choć wygląda się inaczej niż wszyscy? Ta bajka pomaga dzieciom zrozumieć, że również osoby z niepełnosprawnością oraz o odmiennym wyglądzie mogą być wspaniałymi przyjaciółmi. Na końcu książki znajduje się rubryka „Warto wiedzieć” z podstawowymi informacjami o tym, co to jest niepełnosprawność.

Pojawiają się nagle, często towarzyszą im nudności, niekiedy wymioty, chwiejność chodu. Mroczki przed oczami to rozmazane, szare lub czarne plamki przypominające latające muszki, ograniczone do małego obszaru w polu widzenia.Mroczki pojawiają się przed oczami wtedy, gdy patrzymy na jasne, jednolite tło, np. na białą ścianę, kartki papieru lub bezchmurne niebo. Kiedy się słucha, ucho widzi, jak powiada Irena Piłatowska-Mądry - redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA.

Książka "Widzieć uszami" pozwoli nam zburzyć stereotypy, do tego dzieci łatwiej zrozumieją rówieśników, którzy są niepełnosprawni. Widzieć uszami. Czy można widzieć uszami? Malować, nie mając rąk? Mieć przyjaciół, choć wygląda się inaczej niż wszyscy? Ta bajka pomaga dzieciom zrozumieć, że również osoby z niepełnosprawnością oraz o odmiennym wyglądzie mogą być wspaniałymi przyjaciółmi. Czy można widzieć uszami? Malować, nie mając rąk? Mieć przyjaciół, choć wygląda się inaczej niż wszyscy? Ta bajka pomaga dzieciom zrozumieć, że również osoby z niepełnosprawnością oraz o odmiennym wyglądzie mogą być ... Książka „Widzieć uszami" jest wartościowa przede wszystkim dzięki temu, że przedstawione w niej niepełnosprawne dzieci są ukazane jak wszystkie inne, które potrzebują przyjaźni i zabawy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI