Na (nie) swojej ziemi. Tożsamośc kulturowa i sztuka w Wielkiej Brytanii po 1945

Na (nie) swojej ziemi. Tożsamośc kulturowa i sztuka w Wielkiej Brytanii po 1945 - Karolina Kolenda | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Karolina Kolenda
WYMIAR
9,37 MB
NAZWA PLIKU
Na (nie) swojej ziemi. Tożsamośc kulturowa i sztuka w Wielkiej Brytanii po 1945.pdf
ISBN
9075071427759

OPIS

Na (nie) swojej ziemi. Tożsamość kulturowa i sztuka w Wielkiej Brytanii po 1945 opowiada o wybranych aspektach sztuki brytyjskiej okresu powojnia analizowanych w perspektywie pojęć takich jak tożsamość kulturowa i tożsamość narodowa, angielskość i brytyjskość. Kluczowym jest umiejscowienie tożsamości, to znaczy wskazanie, jak przestrzeń wiejska i miejska stanowiły miejsca znaczące dla konstruowania tożsamości odpowiednio angielskiej i brytyjskiej. W tej perspektywie analizowane są wybrane zjawiska w sztuce brytyjskiej po roku 1945: neoromantyzm, pop-art, land art, sztuka artystów YBA oraz przedstawienia krajobrazu powstające w nowej, postkolonialnej rzeczywistości końca lat dziewięćdziesiątych.

16 lipca 1969 roku dwaj astronauci stanęli na Księżycu (Neil Armstrong i Edwin Aldrin). W Wielkiej Brytanii, w wyniku zmian klimatu, panuje tendencja do cieplejszych zim i cieplejszych lat, poziom morza na wybrzeżu brytyjskim podnosi się o około 3 mm każdego roku i pojawiają się oznaki zmian w strukturze opadów. Klimatolodzy oczekują, że fale upałów, takie jak w 2003 r., staną się normą w latach 40. Klasycyzm (z łac.

autor: Kolenda Karolina : recenzent: Juszkiewicz Piotr, Szczerski Andrzej : promotor: Hussakowska-Szyszko ... Na (nie) swojej ziemi : zagadnienie tożsamości kulturowej w powojennych sztukach wizualnych w Wielkiej Brytanii: alternative title: In the land that is (not) one's own : representations of cultural identity in postwar art in Great Britain. author: Kolenda Karolina : reviewer: Juszkiewicz Piotr, Szczerski Andrzej : advisor: Hussakowska-Szyszko ... JFIF ;CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85 C ! "$" $ C J " } !1A Qa "q 2 #B R $3br %&'()*456789:CDEFGHIJSTUVWXYZcdefghijstuvwxyz w !1 AQ aq "2 B ... Na (nie) swojej ziemi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI