Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego

Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego - Maria Gołda-sobczak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Gołda-sobczak
WYMIAR
5,15 MB
NAZWA PLIKU
Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego.pdf
ISBN
6366069090063

OPIS

Zarówno w publicystyce, jak i nawet w poważniejszej literaturze naukowej, Krym sprowadza się do obszaru rywalizacji między Federacją Rosyjską a Ukrainą, nie zauważając, że jest to ojczyzna Tatarów krymskich. Przechodzi się do porządku dziennego nad tym, że naród ten został ze swojej ojczyzny wygnany. Zapomina się o losach tej społeczności prześladowanej przez władze rosyjskie przez ponad dwa stulecia. Nikt nie chce pamiętać, że Tatarów przez cały wiek XIX "zachęcano" do opuszczenia Krymu, stosując brutalne środki nacisku i tłumiąc wszelkie próby odrodzenia narodowego. W wieku XX prześladowania Tatarów na Krymie jedynie się wzmogły, a apogeum stanowiło ich wysiedlenie. Szermując hasłami samostanowienia, władze Federacji Rosyjskiej prawo to przyznają jedynie ludności rosyjskiej, zapominając, że prawowitymi mieszkańcami Półwyspu Krymskiego są Tatarzy.Maria Gołda-Sobczak

Rzetelna publikacja, dro, Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego, Księgarnia PWN Łódź zaprasza Sprawdź niskie ceny i kup Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego | Gołda-Sobczak Maria | Silva Rerum. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Krym jako przedmiot sporu ukraińsko-rosyjskiego, Maria Gołda-Sobczak, 44,1 zł.

Możesz tę zgodę cofnąć, a swoje dane usunąć w dowolnym momencie. Kup teraz. Cena 40,61 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI