Chmurki i humorki

Chmurki i humorki - Zofia Redlarska-olek | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Redlarska-olek
WYMIAR
6,6 MB
NAZWA PLIKU
Chmurki i humorki.pdf
ISBN
7073202106821

OPIS

Nowy tomik poezji Chmurki i humorki Zofii Olek-Redlarskiej adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiersze są nie tylko subtelną fotografią tego "co w trawie piszczy", ale i wyrazistym zaakcentowaniem zdarzeń w kręgu dziecięcego obcowania ze światem. Wiersze poetki mają oszczędną formę. Są równocześnie bogate pod względem formalnym, tematycznym i aksjologicznym. Poetka stosuje w swojej twórczości takie zabiegi poetyckie jak: paralelizmy, powtórzenia, regularny rytm, a czasem pojawia się też rym. Wiersze budują nastrój spokoju i łagodności. Antologia zawiera 70 poetyckich tekstów. W wielu z nich zaskakuje dziecięca świadomość głębi emocji, piękno uczuć oraz niepokój egzystencjalny.Wiersze oszczędne, umiejętnie łączące króciutkie opisy zwierząt, ptaków, roślin, dni tygodnia, kolorów i "odcieni" uczuć ludzkich - z nasyconymi nutką humoru zakończeniami - wydają się być poetyckimi miniaturkami. Wrażliwość poetycka autorki antologii wierszy dla dzieci wpisana jest w powtarzalny cykl pór roku.

Wiersze są nie tylko (...) Zapisz się na newsletter chmurki-i-humorki Książka Chmurki i humorki - Zofia Redlarska-Olek Nowy tomik poezji *Chmurki i humorki* Zofii Olek-Redlarskiej adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiersze są nie tylko subtelną fotografią tego "co w trawie piszczy"...

Wiersze są nie tylko sub, Chmurki i humorki, Księgarnia PWN Wrocław zaprasza Nowy tomik poezji Chmurki i humorki Zofii Olek-Redlarskiej adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiersze są nie tylko (...) Zapisz się na newsletter chmurki-i-humorki Książka Chmurki i humorki - Zofia Redlarska-Olek Nowy tomik poezji *Chmurki i humorki* Zofii Olek-Redlarskiej adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI