Słowiańskie zaświaty

Słowiańskie zaświaty - Paweł Szczepanik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Szczepanik
WYMIAR
10,32 MB
NAZWA PLIKU
Słowiańskie zaświaty.pdf
ISBN
3125338060053

OPIS

Paweł Szczepanik w sposób syntetyczny podejmuje niełatwą próbę zgłębienia wiedzy na temat słowiańskich zaświatów widzianych przez pryzmat nielicznych w gruncie rzeczy źródeł pisanych, fascynujących źródeł folklorystycznych, wymownych źródeł językoznawczych i bezcennych jak uzasadnia, świetnie znanych mu źródeł archeologicznych. Na tej podstawie buduje On swoją, wielce erudycyjną,wizję słowiańskiego Kosmosu zabierając Czytelnika w interesującą podróż po różnych jego rewirach, pełnych bogów, demonów i zmarłych. Przybliżając kolejne elementy mitu kosmologicznego posiłkuje się różnymi odniesieniami do osiągnięć współczesnej humanistyki, co pozwala nie tylko zorientować się na temat aktualnego stanu badań obejmujących to zagadnienie ale również przybliżyć tok rozumowania Autora z łatwością poruszającego się w tej niełatwej przecież, abstrakcyjnej materii.Wielką zaletą książki jest to, że w pełni spełniając wszelkie kryteria opracowania naukowego napisana jest językiem wielce przystępnym, pozwalającym na lekturę nie tylko specjalistom, ale również mniej przygotowanym merytorycznie Czytelnikom zafascynowanym tematyką religijności Słowian.

Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Jeśli zainteresowałeś się już wierzeniami Słowian, Słowiańskie zaświaty. Wierzenia, wizje i mity Pawła Szczepanika znacznie wzbogacą twoją wiedzę.

Nie zachowały się żadne źródła bezpośrednie, a jedynie lakoniczne relacje ... Zaświaty w kulturach Zaświaty w kulturach Wschodu Starożytnego. Sumer.

POWIĄZANE KSIĄŻKI