Idol. Maria Skłodowska - Curie

Idol. Maria Skłodowska - Curie - Justyna Styszyńska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Justyna Styszyńska
WYMIAR
8,1 MB
NAZWA PLIKU
Idol. Maria Skłodowska - Curie.pdf
ISBN
2593013527952

OPIS

„MARIA Skłodowska-Curie” jest pierwszą książką serii IDOL o wielkich ludziach, którzy wnieśli wkład do światowej nauki, kultury i sztuki, i którzy mogą być wzorem do naśladowania. Na kanwie biografii wielkiej polskiej badaczki Marii Skłodowskiej-Curie powstała książka, która ma rozbudzać ciekawość świata i pogłębiać wiedzę o jej dokonaniach.Książka zawiera NAKLEJKI i propozycje ćwiczeń aktywizujących. Zabawa w naukowca polegać będzie na wypełnianiu różnych poleceń: uzupełnienie tablicy Mendelejewa o pierwiastki odkryte przez Skłodowską?Curie, kompletowanie pracowni naukowca, porządkowanie przyrządów potrzebnych do doświadczeń, uzupełnianie planszy o wymagane informacje. W książce opisany jest eksperyment, który można przeprowadzić w warunkach domowych.

Przeczytaj recenzję Idol. Maria Skłodowska-Curie.

4 lipca 1934 w Passy) - polska fizyk i chemik, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla (1903, 1911).. W 1891 Maria Skłodowska wyjechała z Królestwa Polskiego do Paryża, by podjąć studia na Sorbonie (w XIX wieku kobiety nie mogły studiować na ziemiach polskich); następnie rozwinęła tam swoją karierę naukową. książka „Idol: Maria Skłodowska-Curie", mapa Europy, Polski i Francji, plan Warszawy i Paryża (można skorzystać z atlasów będących w posiadaniu biblioteki albo pobrać mapy z Internetu), co najmniej trzy latarki z mocną wiązką światła, co najmniej trzy lusterka, sznurek, „MARIA Skłodowska-Curie" jest pierwszą książką serii IDOL o wielkich ludziach, którzy wnieśli wkład do światowej nauki, kultury i sztuki, i którzy mogą być wzorem do naśladowania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI