City Dharmakaja

City Dharmakaja - Bogusław Duch | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bogusław Duch
WYMIAR
8,11 MB
NAZWA PLIKU
City Dharmakaja.pdf
ISBN
2005483650479

OPIS

Bogusław Duch urodził się po bolesnym stanie bardo w dzielnicowym szpitalu im. Gabriela Narutowicza. Bez przeszkód przebył (jak grypę) szkołę podstawową - wtedy interesował się literaturą sf, zwłaszcza Ray'em Bradbury'm. Jako nastolatek uczęszczał do pięciu szkół i maturę zdał eksternistycznie. Interesował go wtedy egzystencjalizm i - o hańbo - nazizm. Z piekielnej, czarnej Jaskini Platońskiej wydobyła go lektura Trzech filarów zen, zwłaszcza sutra diamentowa, która głosi: "Jedność jest wielością, wielość jest jednością", co rozwiązało w jednej minucie jego rozterki z pluralizmem i monizmem. W dalszej części żywota, jak przystało na dwudziestolatka, chodził na zakrapiane i popalane imprezy, na których zaliczał koleżanki. Dwukrotnie ubiegał się o przyjęcie do ASP: na grafikę lub malarstwo, niestety jego teczka była zbyt słaba. Maluje amatorsko olejem do dziś, zwłaszcza kaligrafie w stylu regularnym Kai-Szu. Pracuje jako grafik komputerowy, wykonuje nadruki - z przerwami na pobyt w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ jego irracjonalna połowa często dominuje, a on nie może się powstrzymać, byjej nie ulec. Stara się wtedy nie być destruktywnym lub autodestruktywnym. "Nic niejest trudne, tylko próbuj" - jak mawiał jego ulubiony mistrz zen, Seung Sahn. "Próbuj, chociaż miałoby to zająć 10 tysięcy lat".

Pracuje jako grafik komputerowy. Praktykował w szkole zen; wpływ myśli Dalekiego Wschodu widoczny jest w jego poezj Dharmakaja (skt.

Bez przeszkód przebył (jak grypę) szkołę podstawową - wtedy interesował się literaturą sf, zwłaszcza Ray`em Bradbury'm. Książka City dharmakaja autorstwa Duch Bogusław , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . Przeczytaj recenzję City dharmakaja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI