Tobruk Pamiątki Chwały Karpatczyków The Souvenirs of the Carpathians' Glory

Tobruk Pamiątki Chwały Karpatczyków The Souvenirs of the Carpathians' Glory - Tadeusz Krząstek | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Krząstek
WYMIAR
5,78 MB
NAZWA PLIKU
Tobruk Pamiątki Chwały Karpatczyków The Souvenirs of the Carpathians' Glory.pdf
ISBN
9164584612143

OPIS

„Bitwa o Tobruk w 1941 roku została na trwałe wpisana w historię II wojny światowej jako pierwsze wielkie zwycięstwo aliantów na lądzie, po klęsce Francji. Tobruk uznawany przez historyków jako „brytyjski Stalingrad” jest szczególnie związany z losami i walką żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych walczących u boku aliantów zachodnich. Na piaskach Libijskiej Pustyni pod tobrucką twierdzą przeszła krwawy chrzest bojowy Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich generała Stanisława Kopańskiego, jedna z na

The Souvenirs of the Carpathians' Glory, Warszawa 2010, ss. 292 , s.

Bitwa o Tobruk była wielkim przełomem w historii II wojny światowej. Zapoczątkowała klęskę wojsk hitlerowskich Niemiec i faszystowskich na południowym teatrze działań wojennych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI