Filozofia wieczysta w czas przełomu

Filozofia wieczysta w czas przełomu - Wojciech Chudy | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wojciech Chudy
WYMIAR
9,91 MB
NAZWA PLIKU
Filozofia wieczysta w czas przełomu.pdf
ISBN
1209847969237

OPIS

Pojęcie filozofii klasycznej w swym istotnym rdzeniu zawiera elementy przemawiające do każdego bez wyjątku człowieka, który umiejętność refleksji wykorzystuje do poszerzania pola swego człowieczeństwa. Elementy te to prawda i obiektywizm. Przez lata istnienia PRL systematycznie trzebiono ze świadomości społecznej w Polsce treści klasyczne filozofii. Nagle głośną mową odkryto sens prawdy i godności, prawdomówności, prawa i dobra, miłości, wiary i Boga. Filozofia klasyczna musi odnaleźć drogę do umysłów ludzkich. Nieoczekiwanie imperatyw ten zweryfikował mi się w maju 1981 roku w Gdańsku - w mieście będgcym symbolem całego wielkiego kontekstu szansy ducha narodowego. Seria wykładów, które autor wygłosił w tym mieście na prośbę Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych przy NSZZ Solidarność w Gdańsku, wykładów zbudowanych właśnie na zrębie podstawowych problemów, dziedzin i sensów filozofii klasycznej - spotkała się z przyjęciem zaskakujgco żywym.

Przez lata istnienia PRL systematycznie trzebiono ze świadomości społecznej w Polsce treści klasyczne filozofii. Filozofia wieczysta w czas przełomu / KUL (Wojciech Chudy). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 7,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Informacje o FILOZOFIA WIECZYSTA W CZAS PRZEŁOMU - 8121479823 w archiwum Allegro.

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! fragment Noty Autora Książka Filozofia wieczysta w czas przełomu pochodzi z wydawnictwa Towarzystwo Naukowe KUL.

POWIĄZANE KSIĄŻKI