Filozofia Piłsudskiego

Filozofia Piłsudskiego - Paweł Rzewuski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Rzewuski
WYMIAR
10,57 MB
NAZWA PLIKU
Filozofia Piłsudskiego.pdf
ISBN
8593905724313

OPIS

Piłsudski odrzucał śmieszące go podziały na lewicę i prawicę, które uważał wręcz za absurdalne. Jako takie nic nie wnosiły. Marszałek stawiał się ponad tymi podziałami, co czyniło z niego swoistego „nadczłowieka polityki”. Tak jak nadczłowiek Nietzschego był poza dobrem i złem, tak nadczłowiek Piłsudski był poza lewicą i prawicą. Jego jedynym wyznacznikiem kierunku działania była własna wola, którą odczytywał jako służbę Polsce. „Prawicowość” i „lewicowość” były zabawkami sejmokracji. Jego nie i

Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Filozofia Piłsudskiego" as Want to... "Filozofia Piłsudskiego" Pawła Rzewuskiego.

Start by marking "Filozofia Piłsudskiego" as Want to... "Filozofia Piłsudskiego" Pawła Rzewuskiego. Paweł Rzewuski pisze o marszałku, który stawiał się ponad tymi podziałami, co czyniło z niego swoistego nadczłowieka polityki. Czytelnia WCN.

POWIĄZANE KSIĄŻKI