Bóg mi świadkiem

Bóg mi świadkiem - Makis Tsitas | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Makis Tsitas
WYMIAR
11,10 MB
NAZWA PLIKU
Bóg mi świadkiem.pdf
ISBN
8645510290865

OPIS

Bóg mi świadkiem to zabawny i przejmujący portret tego, co dręczy współczesne greckie społeczeństwo, ze wszystkimi jego sprzecznościami, widziany oczyma pełnego wad, ale sympatycznego antybohatera. Chrysowalantis ma pięćdziesiąt lat i niedawno stracił pracę. Podupada na zdrowiu, co sprawia, że postanawia opowiedzieć historię swojego życia. Głęboko religijny, naiwny i emocjonalnie niedojrzały mężczyzna wydaje się ofiarą swego złośliwego szefa, bezwzględnych kobiet i okrucieństwa, jakie cechuje całą jego rodzinę. Złego szefa najbardziej cieszy znęcanie się nad Chrysowalantisem, kobiety w jego życiu chcą tylko jego pieniędzy, a ojciec i siostry (z którymi wciąż mieszka) pogardzają nim i pomniejszają wszystkie jego dokonania. Jako człowiek wielu skrajności, Chrysowalantis to mizogin, który uwielbia kobiety, tchórz, który nie przepada za obcokrajowcami, rozpieszczony chłopiec w średnim wieku, który pragnie być mężczyzną i tragiczny bohater z żywym i ostrym poczuciem humoru. Stopniowo opuszczany przez wszystkich, Chrysowanaltis zaczyna błąkać się ulicami Aten, po raz ostatni, w wigilię Bożego Narodzenia. Porzucony, z jedną walizką w ręku, staje się symbolem potworności, które okrutne społeczeństwo musi w końcu odrzucić.Powieść została wyróżniona Nagrodą Literacką Unii Europejskiej.

Chrysowalantis ma pięćdziesiąt lat i niedawno stracił pra Książka Bóg mi świadkiem - sprawdź opinie i opis produktu. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty. Bóg mi świadkiem Lyrics: Ref / Bóg mi świadkiem , że ja nic nie wierze / Ból mi bratkiem, jak wzbudzamy w innych niechęć / Król na bagnie, diabeł nie płacze w katedrze / Stój na warcie ... Bóg mi świadkiem.

Chrysowalantis ma pięćdziesiąt lat i niedawno stracił prac Bóg mi świadkiem. Bóg mi świadkiem to zabawny i przejmujący portret tego, co dręczy współczesne greckie społeczeństwo, ze wszystkimi jego sprzecznościami, widziany oczyma pełnego wad, ale sympatycznego antybohatera.

POWIĄZANE KSIĄŻKI