Smutki tropików

Smutki tropików - Jarosław Pietrzak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Pietrzak
WYMIAR
9,9 MB
NAZWA PLIKU
Smutki tropików.pdf
ISBN
9582574351762

OPIS

„W Ameryce Łacińskiej nawet wybór tego, co na siebie założysz, ma znaczenie polityczne.” To zdanie Gaela Garcíi Bernala, najbardziej chyba rozpoznawalnego aktora tego kontynentu, bohatera kultowych „Amores perros” i „Dzienników motocyklowych”, może służyć za klucz do zrozumienia książki Jarosława Pietrzaka. Nawiązujące tytułem do słynnej pracy Claude’a Lévi-Straussa, Smutki tropików to coś znacznie więcej niż zbiór kilkunastu esejów o najciekawszych filmach latynoskich ostatnich dwóch dekad. To

Jej obraz, ukazany kamerą wybitnych współczesnych twórców tamtejszego kina, został w książce przełożony na literaturę w niezwykle kompetentny i sugestywny sposób, wyrażający nie tylko miłość do sztuki filmu, ale przede wszystkim ... Smutki tropików - Ceny już od 21,00 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 3 sklepach. Zobacz inne Pozostałe E-booki, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.pl Smutki tropików „W Ameryce Łacińskiej nawet wybór tego, co na siebie założysz, ma znaczenie polityczne." To zdanie Gaela Garcíi Bernala, najbardziej chyba rozpoznawalnego aktora tego kontynentu, bohatera kultowych „Amores perros" i „Dzienników motocyklowych", może służyć za klucz do zrozumienia książki Jarosława Pietrzaka. SMUTKI TROPIKÓW to ironiczne studium fascynacji odległymi krajami, obcymi kulturami i silnie zakorzenionej w europejskiej kulturze tęsknoty za egzotyką.

Przede wszystkim jednak stanowi fascynującą, w znacznej mierze autobiograficzną książkę "podróżniczą". Smutki tropików - Outlet „W Ameryce Łacińskiej nawet wybór tego, co na siebie założysz, ma znaczenie polityczne." To zdanie Gaela Garcíi Bernala, najbardziej chyba rozpoznawalnego aktora tego kontynentu, bohatera kultowych „Amores perros" i „Dzienników motocyklowych", może służyć za klucz do zrozumienia książki Jarosława Pietrzaka. Nawiązujące tytułem do słynnej pracy Claude`a Lévi-Straussa, "Smutki tropików" to coś znacznie więcej niż zbiór kilkunastu esejów o najciekawszych filmach latynoskich ostatnich dwóch dekad. To ambitna i wciągająca wędrówka po życiu społecznym i politycznym Ameryki Łacińskiej, począwszy od zamachu Pinocheta w Chile w 1973 r ... Smutki tropików we Wrocławiu! Informacje i bilety na nadchodzący spektakl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI