Film - ciało - historia

Film - ciało - historia - Jacek Jachymek | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Jachymek
WYMIAR
3,19 MB
NAZWA PLIKU
Film - ciało - historia.pdf
ISBN
7156416975068

OPIS

„Rozprawa Karola Jachymka jest niezwykle rzetelnym tekstem o filmie polskim lat sześćdziesiątych, dającym z jednej strony bardzo szeroką panoramę tego zjawiska, z drugiej zaś szereg pogłębionych i ciekawych analiz […]. Lata sześćdziesiąte definiowane przez film tego okresu jawią się ? czego jak dotąd w piśmiennictwie poświęconym historii filmu zdecydowanie brakowało ? jako epoka w istocie zróżnicowana i pełna wewnętrznych napięć”.prof. Barbara Głębicka-Giza „Karolowi Jachymkowi udała się sztuka

Zapowiadany jest jako niezwykle oryginalny projekt, poruszający tematy tabu i dotykający kwestii społecznych podziałów i skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Rozprawa Karola Jachymka jest niezwykle rzetelnym tekstem o filmie polskim lat sześćdziesiątych, dającym z jednej strony bardzo szeroką panoramę tego zjawiska, z drugiej zaś szereg pogłębionych i ciekawych analiz […]. Lata sześćdziesiąte definiowane przez film tego okresu jawią się - czego jak dotąd w piśmiennictwie poświęconym historii filmu zdecydowanie brakowało -... Książka Film - ciało - historia.

dziewczyn i kociaków, seks za Gomułki, sceny erotyczne, telewizyjne filmy grozy, wizja transhumanistycznej przyszłości w „Przekładańcu"... Czytaj więcej Jan Komasa kręci na Podkarpaciu film "Boże Ciało".

POWIĄZANE KSIĄŻKI