Zebra w barze czyli Polak potrafi

Zebra w barze czyli Polak potrafi - Jacek Ślusarczyk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Ślusarczyk
WYMIAR
6,2 MB
NAZWA PLIKU
Zebra w barze czyli Polak potrafi.pdf
ISBN
4320553063320

OPIS

Czysta fikcja-purnonsens czy reality-show?I jedno,i drugie. Wiele z opisanych tu zdarzeń miało miejsce naprawdę, wiele zostało zmyślonych. Gdzie kończy się prawda, a zaczynasłodko-gorzka bajka o czasach wcale nie tak dawno minionych?To wie tylko autor, z którego życia wzięte fakty stały się kanwą tej książki. Tak jak jeden z jej bohaterów (który?) w czasach głębokiego PRL-uwyjechał za ocean "za chlebem". I co dalej?Dalej to już książka. Nasz bohater poznajenowych przyjaciół i wspólnie postanawiają zbić na amerykańskiej ziemi majątek, zgodnie ze znanym porzekadłem - od pucybuta do milionera. Czy zgromadzili fortunę? A jeśli tak, to w jaki sposób? Czy wystarczyła ciężka praca, czy czasem los sprzyjał odważnym? I co tu (zapytamy po raz kolejny),u licha, jest prawdą?Żeby poznać odpowiedzi przynajmniej na niektóre z tych pytań, trzeba koniecznie przeczytać tę zwariowaną opowieść o przygodach trzechmłodych Polaków w emigracyjnym niegdyś raju - Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Możemy tylko dodać, że autor (który po dziś dzień mieszka w Orlando) jest bardzo bystrym i krytycznym obserwatorem.I, jak mówi - wiele to się tam nie zmieniło (poza nowoczesnymi gadżetami).Miłośnicy opisów przyrody i pogłębionych analiz psychologicznych będą rozczarowani. Miłośnicy wartkiej akcji i dobrego humoru - zachwyceni. A ci, którzy lubią czytać między wierszami, znajdą dla siebie materiał do przemyśleń.

Wiele z opisanych tu zdarzeń miało miejsce naprawdę, wiele zostało zmyślonych. Gdzie kończy się prawda, a zaczyna słodko-gorzka bajka o czasach wcale nie tak dawno minionych? To wie tylko autor, z którego życia wzięte fakty stały się kanwą tej książki.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Pseudonim.

POWIĄZANE KSIĄŻKI