Rana

Rana - Aleksandra Berkowska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksandra Berkowska
WYMIAR
10,68 MB
NAZWA PLIKU
Rana.pdf
ISBN
4280855880072

OPIS

Basia uczy się w gimnazjum i wspólnie z koleżankami przygotowuje się na ważny w ich życiu bal gimnazjalny. Nie byłoby w tym może nic dziwnego i nietypowego, gdyby nie fakt, że dziewczyna ma kompleksy z powodu swojej rzadkiej choroby ? atopowego zapalenia skóry ? AZS.

Czynniki uszkadzające : uraz mechaniczny uraz termiczny (oparzenia ,odmrożenia) uraz chemiczny energia promienista Rany powierzchowne: nie przekraczają tkanki podskórnej Gdy w wyniku urazu dochodzi do przerwania ciągłości skóry lub błon śluzowych, mówimy o powstaniu rany. Każda rana jest narażona na zakażenie, które zazwyczaj jest wynikiem działania bakterii.

Rana (name), a given name and surname (including a list of people and characters with the name) Rana (title), a historical Rajput title used today as a hereditary name in South Asia Rana dynasty, a ruling Rajput dynasty in Nepal (1846 ... rano (język polski): ·↑ Hasło Rana w: Wikispecies - otwarty, wolny katalog gatunków, Wikimedia.··↑ Hasło rano w: María Moliner, Diccionario de Uso del Español. Edición electrónica, Editorial Gredos, 2008. Rana była mobem, który przypominał małą dziewczynkę z kapeluszem żaby.

POWIĄZANE KSIĄŻKI