Wyspa doktora Moreau

Wyspa doktora Moreau - Herbert George Wells | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Herbert George Wells
WYMIAR
9,67 MB
NAZWA PLIKU
Wyspa doktora Moreau.pdf
ISBN
7244915917357

OPIS

Edward Pendrick, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau oraz jego pomocnik Montgomery. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt, wzbogacając je jednocześnie o ludzkie cechy. Te przerażające i makabryczne eksperymenty wkrótce wymykają się spod kontroli i na wyspie zaczyna się prawdziwy horror.„Wyspa doktora Moreau” to nie tylko komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura–kultura. Współcześni czytelnicy bez trudu odkryją, że książka Herberta George’a Wellsa, mimo ponad 120 lat od czasu jej wydania, wciąż wydaje się niezwykle aktualna. W obliczu nowych odkryć z zakresu biotechnologii, technik klonowania i genetycznego modyfikowania organizmów, nabiera wręcz profetycznego charakteru. Wells po raz kolejny udowadnia, że rozwój nauki nie tylko daje ludzkości nadzieję na lepszą przyszłość, ale może wieść nasz gatunek na krawędź zagłady.Niniejsze wydanie powieści, w nowym przekładzie Krzysztofa Sokołowskiego, opatrzone zostało posłowiem doktora Mirosława Gołuńskiego i ozdobione wyjątkowymi ilustracjami G.G. Bruno, które ukazały się we włoskim wydaniu powieści z 1900 roku.

Współcześni czytelnicy bez trudu odkryją, że książka Herberta George'a Wellsa, mimo ponad 120 lat od czasu jej wydania, wciąż wydaje się niezwykle aktualna. 458 + 1 = 459 Tytuł: Wyspa doktora Moreau Autor: Herbert George Wells Gatunek: science fiction ISBN: 9788377313602 Ocena: ★★★★★★★★★★ Herbert George Wells to bez wątpienia prekursor science-fiction. Choć jego powieści mają już grubo ponad 100 lat, to do dzisiaj zaskakują i nie tracą na aktualności. Wyspa doktora Moreau - powieść science fiction, napisana w 1896 roku przez H.G.

Szczegóły . Tytuł oryginału: The Island of Doctor Moreau ... „Wyspa doktora Moreau" to nie tylko komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura-kultura.

POWIĄZANE KSIĄŻKI