Programowalność i automatyzacja sieci. Poradnik inżyniera sieci następnej generacji

Programowalność i automatyzacja sieci. Poradnik inżyniera sieci następnej generacji - Scott S. Lowe | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Scott S. Lowe
WYMIAR
7,47 MB
NAZWA PLIKU
Programowalność i automatyzacja sieci. Poradnik inżyniera sieci następnej generacji.pdf
ISBN
7306274223114

OPIS

Programowalna i zautomatyzowana sieć upraszcza pracę jej administratora. Rozwój technologii radykalnie komplikuje takie zadania jak zarządzanie i operowanie sprzętem sieciowym, topologiami sieci i połączeniami sieciowymi. Trzeba tu mieć na uwadze systemy operacyjne, nowe metodologie oraz narzędzia. W takich warunkach zarządzanie większą czy nieco bardziej złożoną siecią wyłącznie za pomocą działań manualnych jest obarczone sporym ryzykiem. Profesjonalny inżynier sieciowy musi dziś dobrze orientować się w świecie programowalności i automatyzacji sieci. Powinien poznawać nowe protokoły, technologie, modele dostarczania i pojawiające się w związku z nimi potrzeby biznesowe.W tej książce znajdziesz solidne podstawy pozwalające zapewnić sieci programowalność i zautomatyzowanie jej pracy. Dowiesz się, jakie narzędzia i umiejętności będą potrzebne do dokonania tego kluczowego przekształcenia w sieć nowej generacji. W bardzo przystępny i praktyczny sposób wyjaśniono, jak korzystać z takich technologii jak Linux, Python, JSON i XML, aby programowo zautomatyzować pracę systemu. Opisano koncept modeli danych, podstawy języka YANG oraz najważniejsze technologie związane z API. Sporo miejsca poświęcono narzędziom open source służącym do automatyzacji pracy sieci. Znalazły się tu również informacje o interfejsach macvlan, sieciach wykorzystujących maszyny wirtualne, sieciowych przestrzeniach nazw oraz o bibliotece Pythona NAPALM i jej integracji z narzędziami: Ansible, Salt i StackStorm.W książce między innymi:powstanie sieci sterowanych programowotechnologie automatyzacji sieciLinux i Python a technologie sieciowepraca z szablonami konfiguracji sieciowejkontrola źródła w pracy z niektórymi serwisami onlineprosty przepływ pracy w automatyzacji sieciSieć zautomatyzowana i programowalna - najlepszy przyjaciel admina!

Edelman Jason, ... W tej książce znajdziesz solidne podstawy pozwalające zapewnić sieci programowalność i zautomatyzowanie jej pracy.

Dowiesz się, jakie narzędzia i umiejętności będą potrzebne do dokonania tego kluczowego przekształcenia w sieć nowej ... Książka Programowalność i automatyzacja sieci Poradnik inżyniera sieci następnej generacji, pochodzi z wydawnictwa Helion. Autorami książki są Jason Edelman, S.

POWIĄZANE KSIĄŻKI