Jaszczur

Jaszczur - Honore de Balzac | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Honore de Balzac
WYMIAR
9,67 MB
NAZWA PLIKU
Jaszczur.pdf
ISBN
9802678297113

OPIS

Rafael de Valentin postanawia popełnić samobójstwo. Jego życie zupełnie się nie układa - stracił rodzinę, nie udało mu się zrobić kariery dramaturga ani filozofa, przeżywa nieszczęśliwe miłości, a na dodatek traci ostatnie pieniądze w kasynie.Przypadek jednak sprawia, że Rafael trafia do sklepu z dziełami sztuki, a tam znajduje fragment jaszczuru (skóry przeznaczonej m.in. do wyrobu galanterii) z inskrypcją w sanskrycie. Zdaniem sklepikarza, kto posiada ten talizman, może spełniać swoje marzenia, za każdym razem jednak jaszczur będzie się kurczył, aż zniknie, a wtedy właściciel umrze. Po zakupie jaszczuru, Rafael spotyka przyjaciół i postanawia rozpocząć nowe życie.„Jaszczur jest poniekąd sam w sobie Komedią ludzką ujętą w skrócie. Problem życia i śmierci, jednostki i społeczeństwa, człowieka genialnego i mierności świata, problem myśli i użycia, nędzy i zbytku, poezji i prozy, wiedzy i tajemnicy, miłości i ambicji, materii i woli — wszystkie te wielkie zagadnienia, które później wypełniają dzieło Balzaca, są już i tutaj; kipią nadmiarem myśli, tłoczą się gorączkowo na kartach tego tomu”.Tadeusz Boy-Żeleński

Tap to unmute. If playback doesn't begin shortly, try restarting your device.

warning Prośba o sprawdzenie. Jaszczur - olbrzymi gad występujący we wszystkich częściach serii Gothic oraz grach ArcaniA. 1 Gothic 2 Gothic II i Gothic II: Noc Kruka 3 Gothic 3 4 ArcaniA 5 Ciekawostki Z pozoru powolne zwierzę, ale podczas walki porusza się znacznie szybciej od człowieka i jest w stanie unikać ciosów poprzez nagłe odskoki w tył.

POWIĄZANE KSIĄŻKI