Podróż do kresu nocy

Podróż do kresu nocy - Louis-Ferdinan Celine | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Louis-Ferdinan Celine
WYMIAR
8,27 MB
NAZWA PLIKU
Podróż do kresu nocy.pdf
ISBN
2629479298396

OPIS

"Podróż do kresu nocy" (1932) to debiut Louisa-Ferdinanda Céline’a (1894–1961), uznawanego za jednego z największych pisarzy francuskich. Oparta na wątkach autobiograficznych powieść wywołała duże zainteresowanie krytyki i czytelników. Sukces wynikał z zastosowania przez autora zupełnie nowego i rewolucyjnego języka. Céline odwołuje się do języka mówionego, do argot, do wszelkiego rodzaju kolokwializmów. W niezwykle brutalnej, prowokacyjnej i niejednokrotnie szokującej formie przedstawia opis współczesności, którą można oddać jedynie poprzez krzyk i bunt.

Sukces wynikał z zastosowania przez autora zupełnie nowego i rewolucyjnego języka. Podróż do kresu nocy. 1 czerwca 2010.

Sukces wynikał z zastosowania przez autora zupełnie nowego i rewolucyjnego języka. Podróż do kresu nocy. 1 czerwca 2010.

POWIĄZANE KSIĄŻKI