Nowa Huta. Książka do pisania

Nowa Huta. Książka do pisania - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
3,73 MB
NAZWA PLIKU
Nowa Huta. Książka do pisania.pdf
ISBN
9185190088307

OPIS

Powstała na ideach kolektywizmu i solidarności, inspirowana renesansową urbanistyką i architekturą oraz… Przedwiośniem Stefana Żeromskiego. Sławili ją Szymborska i Brzechwa, akcje swoich debiutów umieszczali tam Konwicki i Brandys, pierwsze reportaże poświęcali jej Mrożek i Kapuściński. W nowohuckiej Książce do pisania wielkich nazwisk nie brakuje, wszyscy bowiem chcieli budować to miasto-ogród, miasto spełnionych utopii. Wielką zaletą publikacji są fascynujące zdjęcia dwóch wybitnych fotoreporterów Nowej Huty – Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala. Na swoich zdjęciach, oprócz codziennej walki proletariackiej klasy, uwiecznili te niecodzienne wydarzenia z życia nowohucian, jak korowód podczas Dni Młodości i Sportu na alei Przyjaźni Polsko-Radzieckiej czy wizytę małego słonia przed skupem butelek.Książka powstała we współpracy z Fundacją Imago Mundi.

Zobacz inne Biografie i dzienniki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. W nowohuckiej Książce do pisania wielkich nazwisk nie brakuje, wszyscy bowiem chcieli budować to miasto-ogród, miasto spełnionych utopii. Wielką zaletą publikacji są fascynujące zdjęcia dwóch wybitnych fotoreporterów Nowej Huty - Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala. Powstała na ideach kolektywizmu i solidarności, inspirowana renesansową urbanistyką i architekturą oraz… Przedwiośniem Stefana Żeromskiego.

Książka do pisania - opis wydawcy. Powstała na ideach kolektywizmu i solidarności, inspirowana renesansową urbanistyką i architekturą oraz… Przedwiośniem Stefana Żeromskiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI