Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii

Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - Maciej Pletnia | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Pletnia
WYMIAR
11,52 MB
NAZWA PLIKU
Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii.pdf
ISBN
9784812893485

OPIS

Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną japońską tożsamość zbiorową. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest rola owej pamięci w budowaniu współczesnej tożsamości Japończyków.Zastosowana w pracy metodologia czerpie z dorobku antropologii symbolicznej oraz socjologii kulturowej. Zarówno dzięki wykorzystaniu licznych materiałów źródłowych, jak i profesjonalnemu i kompleksowemu podejściu teoretycznemu stanowi ona nowatorskie ujęcie kwestii pamięci zbiorowej we współczesnej Japonii.Obszerna praca (…) Macieja Pletni jest rezultatem analiz i interpretacji japońskich źródeł medialnych, muzealnych i edukacyjnych dotyczących przedstawiania historii wojen prowadzonych przez Japonię w XX w. Wykorzystano w niej bogatą anglojęzyczną literaturę przedmiotu oraz opracowania metodologiczne z zakresu kulturoznawstwa (…). Stanowi ona poważne osiągnięcie badawcze, na które składa się przede wszystkim analiza i interpretacja programów i podręczników do historii współczesnej Japonii, muzeów historii oraz publikacji prasowych dokumentujących pamięć zbiorową o wojnie prowadzonej przez armię japońską przeciw Chinom i Stanom Zjednoczonym na Pacyfiku. Wyniki oryginalnych badań są poprzedzone profesjonalnym studium metodologicznym z zakresu kulturoznawstwa, w tym zwłaszcza teorii pamięci zbiorowej.prof. zw. dr hab. Mikołaj Melanowicz, Uniwersytet Warszawski

Autor swój wywód rozpoczyna wstępem zarysowującym kluczowe pytania oraz tezy badawcze, zaś główne rozważania dzieli na cztery rozdziały, opatrzone zakończeniem podsumowującym najważniejsze spostrzeżenia i wnioski oraz bibliografią. Ebook - Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - Maciej Pletnia. Zobacz w księgarni internetowej Publio.pl.

Wypróbuj 7 dni za darmo lub kup teraz do -50%! Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną japońską tożsamość zbiorową. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest rola owej pamięci w budowaniu współczesnej ... Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii okładka miękka 40,50 zł 49,00 zł Oszczędzasz 8,50 zł EBook Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - mobi, epub, pdf / Maciej Pletnia , 17,71 zł, Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną Opis: Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - Pletnia Maciej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI