Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego - Marta Bogacka | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Bogacka
WYMIAR
10,51 MB
NAZWA PLIKU
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego.pdf
ISBN
2996400637889

OPIS

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego - pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Nawet kiedy został już wywieziony z Auschwitz, pamięć o nim trwała, co udokumentowałpisarz Tadeusz Borowski, który trafił do Oświęcimia w 1943 roku. W opowiadaniu U nas w Auschwitzu napisał o Pietrzykowskim: Jeszcze dziś tkwi w nas pamięć o Numerze 77, który bił Niemców jak chciał”.

- Film przedstawia ten fragment z życiorysu sportowca, który dotyczy jego najważniejszych momentów życiowych związanych z pobytem w KL Auschwitz - powiedziała Mruszczak. Książka Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego autorstwa Bogacka Marta , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 21,76 zł .

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego - pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego" Marta Bogacka napisała: „Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło.

POWIĄZANE KSIĄŻKI