Szlacheckie gniazdo. Saga Polska

Szlacheckie gniazdo. Saga Polska - Monika Rzepiela | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Monika Rzepiela
WYMIAR
3,38 MB
NAZWA PLIKU
Szlacheckie gniazdo. Saga Polska.pdf
ISBN
4475922343441

OPIS

Ostatniego dnia 1776 roku na Pogórzu Karpackim przychodzą na świat dwie dziewczynki. Leontyna rodzi się w dostatnim szlacheckim dworze, a Marysia w ubogiej chłopskiej zagrodzie. Są mlecznymi siostrami. Mąż mamki jest ekonomem na dworze podczaszego.Pomimo różnic pochodzenia splot wydarzeń połączy panny ze sobą. Starszy brat Leontyny, dziedzic majątku, wyrusza w kilkuletnią podróż za granicę. Po powrocie do Pawłówki zakochuje się z wzajemnością w córce zarządcy, natomiast podczaszanka oddaje serce ubogiemu guwernerowi. Jednak złośliwy los rozdziela młodych. Jak mawia jeden z bohaterów powieści: „synogarlica nie dla wróbla, a magnackie córki nie dla drobnego szlachcica”.Codzienne życie osiemnastowiecznej szlachty i chłopów pańszczyźnianych przeplata się z bolesną historią Polski. Majątek odwiedza Tadeusz Kościuszko. Zbliża się rok 1792.

Ocena: 5 (3 głosów) 5.00 3 KUP TERAZ oceń dodaj do biblioteczki przeczytaj ... Saga Polska. Szlacheckie gniazdo.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! W powieści Szlacheckie gniazdo Monika Rzepiela na marginesie historii dwóch dorastających dziewcząt i ich otoczenia bardzo poruszająco ukazuje niesprawiedliwość społeczną panującą na ziemiach polskich pod koniec XVIII wieku. Kolejna książka z cyklu Saga polska okazuje się chyba najbardziej dopracowaną i najdojrzalszą jego odsłoną. Saga Polska.

POWIĄZANE KSIĄŻKI