Wspomnij Phlebasa

Wspomnij Phlebasa - Iain Banks | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iain Banks
WYMIAR
4,71 MB
NAZWA PLIKU
Wspomnij Phlebasa.pdf
ISBN
6704613559968

OPIS

Pasjonująca wizja science fiction, w której rasy ludzkie i obce w obliczu nieuchronnego konfliktu odkrywają oszałamiającą prawdę o swoim wszechświecie.W galaktyce szaleje wojna. Miliardy zginęły, dalsze miliardy skazano na zagładę. Księżyce, planety, nawet same gwiazdy czeka brutalne unicestwienie, co gorsza - przypadkowe. Idirianie walczyli za swą Wiarę, Kultura - za swoje moralne prawo do istnienia. Zasady zostały zagrożone. Kapitulacja nie wchodziła w grę.Wewnątrz kosmicznego konfliktu trwa indywidualna krucjata. Głęboko w legendarnym labiryncie na jałowym świecie - Planecie Martwych - niedostępnym dla śmiertelników spoczywa zbiegły Umysł. Poszukują go zarówno Kultura, jak i Idirianie. Los sprawił, że metamorf Horza z barwnym zespołem nieprzewidywalnych najemników, ludzi i maszyn, znalazł Umysł, a z nim własną zagładę…"Banks to fenomen... Szalenie popularny, nieustraszenie twórczy".William Gibson"Porywająca, ekscytująca i niepozbawiona humoru... Prawdopodobnie najlepsza powieść, jaką dotychczas napisał!”.„New Scientist”"Banks napisał na nowo libretto dla całego gatunku space opera".„The Times”

Miliardy zginęły, dalsze miliardy skazano na zagładę. Księżyce, planety, nawet same gwiazdy czeka brutalne unicestwienie, co gorsza - przypadkowe. Wspomnij Phlebasa jest to pierwszy tom dziesięciotomowego cyklu Kultura, opowiadającego o humanoidalnej anarcho-komunistycznej cywilizacji zamieszkującej znaczną część galaktyki.

Horza nie dość, że należy do rasy budzącej intensywną niechęć w większości ras, to jeszcze jego zmiennokształtność czasem zaburza jego tożsamość. W dodatku charakter ma daleki od krystalicznie czystego: wartością nadrzędną jest przeżycie i gotów jest ... Wspomnij Phlebasa jest to pierwszy tom dziesięciotomowego cyklu Kultura, opowiadającego o humanoidalnej anarcho-komunistycznej cywilizacji zamieszkującej znaczną część galaktyki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI