Chata za wsią

Chata za wsią - Józef Ignacy Kraszewski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Ignacy Kraszewski
WYMIAR
8,1 MB
NAZWA PLIKU
Chata za wsią.pdf
ISBN
7707047585258

OPIS

Tragiczne dzieje małżeństwa Cygana Tumrego i chłopki Motruny. Mimo zawziętej walki o zapewnienie bytu sobie i żonie konsekwentna dyskryminacja dziewczyny przez rodzinę i całą społeczność wiejską doprowadza młodą parę do skrajnej nędzy i samobójstwa Cygana.Do ich klęski przyczynia się także obojętność dworu, którego reprezentantem jest zblazowany dziedzic, zakochany w pięknej Cygance, Azie.Szczęście udaje się znaleźć dopiero córce Tumrych, Marysi...Powieść znakomicie napisana, odznacza się przejmującą wiernością szczegółu oraz realizmem w odmalowaniu obyczaju cygańskiego i chłopskiego.

The farm stay has a playground. After a day of hiking or cycling, guests can relax in the garden or in the shared lounge area. Książka chata za wsią ceny ofert już od 13,73 zł Przeczytaj opinie potwierdzone zakupem.

Służymy radą i pomocą w przygotowaniu wykwintnego przyjęcia rodzinnego (komuni, chrzcin), uroczystego bankietu, wesela czy przyjęcia dla dzieci. Agroturystyczne. CHATA ZA WSIĄ.

POWIĄZANE KSIĄŻKI