Ale z naszymi umarłymi (książka audio)

Ale z naszymi umarłymi (książka audio) - Jacek Dehnel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Dehnel
WYMIAR
10,31 MB
NAZWA PLIKU
Ale z naszymi umarłymi (książka audio).pdf
ISBN
2489755379568

OPIS

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.Audiobook w interpretacji Łukasza Garlickiego.

Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. Czytając „Ale z naszymi umarłymi" wszystko wydawało mi się logiczne i mające swoje uzasadnienie, a przecież to jest książka o budzących się i wstających z grobów truposzach! No przecież to jest kompletnie nielogiczne.

Więcej 1 recenzji i ocen w bibliotece cyfrowej LitRes. Z ducha tej części wyrasta to dopowiedzenie, to tytułowe zastrzeżenie "tak, ale razem z naszymi umarłymi", czyniące z tytułu książki wielką, piękną formułę, w której zawierają się ... Maria Janion, autorka wielu dzieł poświęconych polskiej kulturze romantycznej, w książce Do Europy tak, ale razem z naszymi umarłymi - zbiorze szkiców i wywiadów - skupiła się na procesie rozpadu dotychczasowego kulturowego paradygmatu. Odzyskanie niepodległości przez Polskę w roku 1989 i transformacja ustrojowa stały się przyczyną głębokich zmian, których obserwację ... Wydawnictwo Literackie poinformowało właśnie, że nowa powieść Jacka Dehnela ukaże się 19 czerwca 2019 i będzie nosiła tytuł Ale z naszymi umarłymi..

POWIĄZANE KSIĄŻKI