Zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie - Maciej Bukowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Bukowski
WYMIAR
4,87 MB
NAZWA PLIKU
Zmartwychwstanie.pdf
ISBN
4638910589144

OPIS

Sześcioletni Franciszek Ratajczak, wzorem wielu współczesnych mu mieszkańców Księstwa Poznańskiego, udaje się wraz z rodziną na emigrację zarobkową do Westfalii. Mimo niełatwych warunków życia odnajduje w Zagłębiu Ruhry swoje miejsce na ziemi, choć jego życiowe wybory przynoszą konflikty z najbliższymi. Czynna działalność w Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół", a potem doświadczenia zdobyte na frontach pierwszej wojny światowej skłaniają go jednak do powrotu do Poznania, gdzie uczestniczy w przygotowywaniu powstańczego zrywu. "Zmartwychwstanie" to poruszająca opowieść biograficzna, inspirowana losami pierwszej ofiary powstania wielkopolskiego.

Zaloguj się, aby szybciej dodawać sny i mieć je wszystkie w jednym miejscu. Dodaj e-mail, aby otrzymywać odpowiedzi na temat Twojego snu (Twój e-mail nie będzie widoczny) Wiara w zmartwychwstanie jest oczywiście absurdalna, na szczęście wiara w istnienie obiektywnej rzeczywistości również.

"Wojny i pokoju" oraz "Anny Kareniny". Zapraszamy na transmisje internetowe Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 na YOUTUBE - kanał ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE PRYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII 2020-10-07 Autor: ks. Zmartwychwstanie Wielki słownik ortograficzny PWN zmar•twych•wstanie ( bibl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI