Stacje kolejowe - Europa i Królestwo Polskie do 1915 roku

Stacje kolejowe - Europa i Królestwo Polskie do 1915 roku - Jarosław Zieliński | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Zieliński
WYMIAR
7,21 MB
NAZWA PLIKU
Stacje kolejowe - Europa i Królestwo Polskie do 1915 roku.pdf
ISBN
5220685586648

OPIS

Stacje kolejowe – architektura i budownictwo to bogato ilustrowany cykl poświęcony tematyce gmachów dworcowych oraz innych budowli gospodarstwa kolejowego. Szczegółowo, często po raz pierwszy, opisano tu budynki stacji osobowych i towarowych, biurowce, magazyny, wiaty, remizy, warsztaty, wieże wodne, domki dróżników i zwrotniczych, noclegownie oraz domy i całe kolonie mieszkalne. Zaprezentowano wszystko to, co choć zazwyczaj znacznie mniej eksponowane, a dla podróżnych najczęściej niewidoczne, kryje się również pod nazwą „stacja kolejowa”.Tom pierwszy, kreśląc panoramę rozwoju infrastruktury dróg żelaznych na świecie w wieku XIX i na początku XX, stanowi wprowadzenie do całej serii. Zawiera przegląd stosowanych ówcześnie rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych i na tym tle prezentuje budownictwo kolejowe w Królestwie Polskim, które cechował pewien fenomen, nieobecny w historii gospodarczej innych krajów świata. Była nim niemal permanentna sprzeczność interesów władz carskich, szczególnie tych wojskowych, oraz polskiego środowiska finansowego, w którym kapitalistyczny imperatyw zysku szedł często w parze z gospodarczym patriotyzmem.

do 1915r. 82, 18 z ... Stacje kolejowe Świat, Europa i Królestwo Polskie 1830-1915 - architektura i budownictwo Stacje kolejowe - architektura i budownictwo to bogato ilustrowany cykl poświęcony tematyce gmachów dworcowych oraz innych budowli gospodarstwa kolejowego. Książka.

Należy do gatunków: historia, inne. Książka Stacje kolejowe - Świat Europa i Królestwo Polskie do 1915 roku liczy 290 stron.

POWIĄZANE KSIĄŻKI