Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy

Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy - Andrzej Potocki | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Potocki
WYMIAR
7,67 MB
NAZWA PLIKU
Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy.pdf
ISBN
9105580320395

OPIS

Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na wschodzie. Cerkwie – skarby architektury sakralnej, słynne cmentarze wojenne, przyroda, także ta objęta ochroną w Magurskim Parku Narodowym, ale przede wszystkim ludzie i ich tradycja tworzą ten album.Znakomite zdjęcia Piotra Droździka, Kamila Paluszka, Agnieszki i Włodka Bilińskich, Agnieszki i Damiana Nowaków, Włodzimierza Stachonia, Bartłomieja Wadasa, Jarosława Mazura i innychzostały okraszonebardzo osobistym tekstem Andrzeja Potockiego, który pisze m.in.tak: "Nad Łemkowszczyzną znów świeci słońce. Łemkowie, niegdyś wypędzeni z Beskidu, odrodzili swoją ojcowiznę. Wbrew przeciwnościom losu trwa ona w ich mowie, w piśmie, w zwyczajach, w cerkwiach. Pozostała ich chlebem powszednim, o który codziennie modlą się do Pana. Łemkowszczyzna nie zginęła i nigdy nie zginie, bo jest przede wszystkim w ludziach, którzy ją umiłowali"

45,00 zł ... Od Jaworek do Komańczy" miała swoją premierę nie gdzie indziej jak w Olchowcu, podczas XXIX Łemkowskiego Kermeszu. Dlatego też nasze zdjęcia pokazowe robiliśmy właśnie tam ;) Wydawnictwo ,,Libra" jeszcze przed ostatecznym wydrukiem zaproponowało swoim czytelnikom wybór okładki. Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy.

Opis . Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na ... $40.36 - Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na wschodzie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI