Samotność i spółka. Życie Gabriela Garcii Marqueza

Samotność i spółka. Życie Gabriela Garcii Marqueza PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
12,44 MB
NAZWA PLIKU
Samotność i spółka. Życie Gabriela Garcii Marqueza.pdf
ISBN
4055801030430

OPIS

Mamy wreszcie niezwykłą biografię najwybitniejszego pisarza iberoamerykańskiego , twórcy, m.in. Stu lat samotności czy Miłości w czasach zarazy czyli Gabriela Garcii Marqueza.Wnikliwa biografia pisarza, która opiera się wyłącznie na wypowiedziach bliższych i dalszych członków rodziny, znajomych i przyjaciół, którzy znali Gabo jeszcze z dzieciństwa. Zapis beztroskich czasów spędzonych u dziadka oraz w jezuickiej szkole, w której Gabito był prymusem. Biografia nie ciąży pomnikowym brązem ani nie jest pisana na klęczkach, ponieważ świadectwo bliskich jest szczere, naturalne w swojej wymowie i pozbawione patosu, do tego zaprawione szczyptą humoru niezliczonych anegdot z życia pisarza. GGM wychowywał się w niezwykle barwnym otoczeniu, co zaważyło na jego późniejszej karierze zwieńczonej literacką nagrodą Nobla za Sto lat samotności. Czytelnik jest w stanie prześledzić wszystkie okoliczności jakie miały miejsce przed napisaniem tej przełomowej powieści, oraz jak świat zareagował na nią po jej wydaniu. Dzięki tej książce miłośnikowi prozy Gabriela Garcii Marqueza łatwiej jest zrozumieć genezę jego twórczości. I jej wydanie akurat przypadnie prawdopodobnie na pierwsze dni zdjęciowe do pierwszej adaptacji jego najsłynniejszej powieści

Życie Gabriela Garcii Marqueza w relacjach jego przyjaciół, rodziny, fanów, rezonerów ... Książka „Samotność i spółka. Życie Gabriela Garcii Marqueza w relacjach jego przyjaciół, rodziny, fanów, rezonerów, wesołych kompanów, pijaków i kilku zacnych ludzi" Silvany Paternostro ukazała się nakładem wydawnictwa Vis-à-vis Etiuda.

Życie Gabriela Garcii Marqueza w relacjach jego przyjaciół, rodziny, fanów, rezonerów wesołych kompanów, pijaków i wielu zacnych ludzi - Paternostro Silvana - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl. Szybka i bezpieczna dostawa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI