Chłopiec, dziewczynka i mur

Chłopiec, dziewczynka i mur - Ulf Stark | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ulf Stark
WYMIAR
12,93 MB
NAZWA PLIKU
Chłopiec, dziewczynka i mur.pdf
ISBN
9651326161730

OPIS

Adham widzi mur każdego ranka, kiedy wygląda przez okno. I codziennie ma nadzieję, że muru nie będzie.Ale zawsze tam jest, szary i ponury jak zwykle. I tak wysoki, że nie da się przez niego przedostać. A po drugiej stronie stoi dom, w którym kiedyś mieszkali — Adham, tata, mama i Sulafa, jego siostra. Sulafa tak bardzo chciałaby dostać pomarańczę z ich dawnego ogrodu!Poruszająca opowieść o pomysłowości Adhama, wierszach Sulafy i tęsknocie.

I codziennie ma nadzieję, że muru nie będzie. Ale zawsze tam jest, szary i ponury jak zwykle.

Przemknęła mi nawet myśl, że bohaterowie w tłumaczeniu powinni mieć zmienione imiona na bardziej swojskie, by całość była bliższa dzieciom z naszego kręgu kulturowego. „Chłopiec, dziewczynka i mur" to niezwykła historia, która mówi o tęsknocie, niepełnosprawności, ograniczeniach, ale także odwadze i miłości, która pomaga pokonać przeciwności losu. Ulf Stark wraz z Anną Höglund stworzyli piękną opowieść, do napisania której zainspirowała ich podróż do Palestyny. Chłopiec, dziewczynka i mur to piękna i wzruszająca opowieść o tęsknocie, brutalnej rzeczywistości i rodzeństwie, które bardzo się kochało i wzajemnie wspierało.

POWIĄZANE KSIĄŻKI