Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen

Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen - Joanna Lamparska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Lamparska
WYMIAR
9,83 MB
NAZWA PLIKU
Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen.pdf
ISBN
1633541887292

OPIS

Wiosna 1945 roku. Trzecia Rzesza dogorywa.Uciekający z AuschwitzAnioł Śmierci, doktor Mengele, krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen.W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku.Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne.To piekło stworzone na ziemi, to imperium małych piekieł.Rok 2018. Joanna Lamparska wpada na trop tajemniczego laboratorium medycznego z czasów II wojny światowej, rozpoczyna śledztwo. Długie, mroczne tunele,laboratoryjne stoły, zapomniane zapiski i postrzępione relacje prowadzą do przerażającej tajemnicy, która pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi.Czemu służyła makabryczna pracownia w obozie Sieniawki?Czy naziści w kompleksie podziemnych instalacji chcieli stworzyć technologię mającą przechylić szalę zwycięstwa?Jakie skarby mogą być schowane w podziemiach obozu?Co jeszcze kryje największy i najstraszniejszy nazistowski obóz Gross-Rosen?Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen to książka, która w sprzedaży na rynku będzie dostępna od 14 sierpnia 2019 roku. Pozycja ta przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom literatury faktu, reportaży i historii opartych na prawdziwych wydarzeniach z nutą sensacji. Długie, mroczne tunele, laboratoryjne stoły, zapomniane zapiski i postrzępione relacje prowadzą do przerażającej tajemnicy, która pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi.

Zapraszam do lektury! Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen.

POWIĄZANE KSIĄŻKI