Starość w języku młodzieży współczesnej

Starość w języku młodzieży współczesnej Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
6,50 MB
NAZWA PLIKU
Starość w języku młodzieży współczesnej.pdf
ISBN
6698519684256

OPIS

Cywilizacja ludzi młodych, pięknych, liczących ciągle na sukces boi się mówić, pisać, rozprawiać o starości, która ciągle jest dychotomicznie ukazywana; raz jako wartość, bo niesie ze sobą takie kategorie, jak pełnię życia, doświadczenie, mądrość, spokój, ale chyba częściej pokazuje się jako antywartość, bo związana jest z chorobami, ograniczeniem, wreszcie kończy się śmiercią. Tym większe uznanie dla Małgorzaty Potent-Ambroziewicz, która wybrała starość za przedmiot swoich badań językowych i kulturowych. Cóż językoznawca może powiedzieć o starości? Właśnie może, tak jak uczyniła to autorka, zanalizować funkcjonowanie tego słowa (pojęcia) w społeczności językowej, może odtworzyć językowy i kulturowy obraz starości. Jest to zamierzenie ważne z różnych powodów, nie tylko językoznawczych, ale zwłaszcza społecznych. Publikacja mieści się w obszarze badań semantycznych, socjologicznych, aksjologicznych i kognitywnych.

w najniższej cenie z opcją darmowej dostawy nawet w 24h! Sprawdzone sklepy na Skąpiec.pl Starość nie znaczy bierność - współczesne metody aktywizowania seniorów The article makes an attempt to reflect on the problem that stems from the fact of ageing of societies. Whether the autumn of life means passivity or whether it is appropriate to experience this particular stage of life actively. rozkminić, ściema czy wymiatać, też dziś jeszcze używamy.

... en W pracy zostały postawione hipotezy, mające za zadanie zweryfikować wpływ płci, miejsca zamieszkania, typu szkoły oraz utrzymywania kontaktu z seniorami na postawy współczesnej młodzieży.W części teoretycznej zostały poruszone biologiczne, psychiczne i społeczne aspekty starzenia się. Jak wiadomo język nigdy nie był jednolity , wiele państw ma swój własny, ojczysty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI