Zaczarowana klasyka Księga dżungli

Zaczarowana klasyka Księga dżungli - Rudyard Kipling | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rudyard Kipling
WYMIAR
3,73 MB
NAZWA PLIKU
Zaczarowana klasyka Księga dżungli.pdf
ISBN
3009053798007

OPIS

Księga dżungli to zbiór indyjskich opowiadań, dotyczących Indii i ich folkloru. W jej skład wchodzi siedem opowiadań. Trzy pierwsze – Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa i Tygrys, tygrys! – to historie chłopca o imieniu Mowglie, wychowanego przez wilki. W dżungli chłopcu towarzyszą także pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo i to oni wraz z wilkami są odpowiedzialni za jego wychowanie. Pozostałe opowiadania to m.in. historia foki, która poszukiwała wyspy, na której nie będzie zagrażających fokom ludzi, a także mangusty Rikki-Tikki-Tavi, która w obronie swojej ludzkiej rodziny stoczyła bohaterską walkę z kobrami. W utworze prawa dżungli odgrywają nadrzędną rolę, są surowe, rygorystyczne, ale również sprawiedliwe. Kipling ukazał społeczeństwo zwierząt niemal jako utopię w opozycji do społeczeństwa ludzi, zarazem nie idealizując mieszkańców dżungli.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Księga dżungli, Zaczarowana klasyka - opis produktu: Księga dżungli to zbiór indyjskich opowiadań, dotyczących Indii i ich folkloru. W jej skład wchodzi siedem opowiadań.

Cena 16,42 zł. Książka w kategorii Obyczajowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI