[OUTLET] Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach

[OUTLET] Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach - Jarosław Sokół | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Sokół
WYMIAR
3,56 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach.pdf
ISBN
9829203888307

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona.Fenomenalna, barwna powieść o polskich lotnikach autora bestsellerowego Czasu HonoruAwiatorzy to opowieść o młodych ludziach, których łączy marzenie o lataniu. Realizują je w dramatycznych okolicznościach po wybuchu I wojny światowej w eskadrach Niemiec, Austrii i Rosji. Po wojnie czeka ich zaś walka o polskie granice z Ukrainą oraz z bolszewicką Rosją. Na tle barwnych wydarzeń epoki ukazany jest proces odradzania się państwa polskiego po stuleciu zaborów.Napisana z niebywałą pasją historia, opowiada o dziejach awiacji - od balonów po pierwsze, zdobyczne, samoloty z biało-czerwoną szachownicą na skrzydłach. Dzięki wartkiej akcji i błyskotliwym dialogom, czytelnik z zapartym tchem przemieszcza się w czasie. Od pierwszych prób balonowych w Warszawie osiemnastego stulecia, przez wydarzenia na Bałkanach, których tragicznym skutkiem była I wojna światowa, cesarsko-królewskie Austro-Węgry i rewolucyjną Rosję, aż po niespodziewane zwycięstwo pod wodzą Marszałka Piłsudskiego w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.Jarosław Sokół - prozaik i scenarzysta. Laureat wielu nagród , m.in. dwukrotnie Nagrody za Najlepszy Scenariusz na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego serial Czas Honoru podbił serca widzów Telewizji Polskiej. Za upamiętnianie historii polskiej walki o wolnośćJarosław Sokół otrzymał medal za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy AK.

Pisarz na koncie ma już niemały sukces związany z bestsellerową historią Czas Honoru.Najnowszą książką Sokół udowadnia, że wciąż ma niewyczerpane pokłady wyobraźni i potrafi wywrzeć na czytelniku ogromne wrażenie słowami. Awiatorzy, Opowieść o polskich lotnikach - opis produktu: Fenomenalna, barwna powieść o polskich lotnikach, autora bestsellerowego Czasu Honoru. Awiatorzy to opowieść o młodych ludziach, których łączy marzenie o lataniu.

Stan książek. Nasze książki są dokładnie sprawdzone i jasno określamy stan każdej z nich.

POWIĄZANE KSIĄŻKI