Orzełek w koronie

Orzełek w koronie - Andrzej Żak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Żak
WYMIAR
11,11 MB
NAZWA PLIKU
Orzełek w koronie.pdf
ISBN
2613957851542

OPIS

Grupa przyjaciół uczestniczy w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na ulicach Warszawy rozbrajają resztki niemieckiej armii, opatrują rannych i witają wracającego z Magdeburga komendanta Legionów, Józefa Piłsudskiego. Orzełek w koronie to nie tylko powieść o poświęceniu i odwadze nastolatków, ale także o pierwszej, niespodziewanej miłości.Bohaterowie się nie starzeją. Choć minęło 100 lat Tomek i Dorota pozostają nieśmiertelni. Ich życie napisała Historia. Razem z Rudym, Marcinem i innymi uczestniczą w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na ulicach Warszawy rozbrajają resztki niemieckiej armii, opatrują rannych i witają wracającego z Magdeburga Komendanta Legionów – Józefa Piłsudskiego.Orzełek w koronie to nie tylko powieść o poświęceniu i odwadze nastolatków – także o pierwszej niespodziewanej miłości.Warta, abyś ją poznał, Czytelniku. Przecież po to ją napisałem.

Tak jak w przypadku wszystkich strączków, ziarna z orzełkiem w koronie przed ugotowaniem powinny moczyć się w wodzie kilka, a nawet kilkanaście godzin. Troche czasu spędziłem w necie, ale nie udało mi się ani wydatować, ani ustalić potencjalnego wzoru tego orzełka.Spotkał się ktoś z podobnym i jest w stanie powiedzieć coś więcej?Sygnatur brak,Wymiary szer.23mm, wys. 26mmMocowany na krótką szpilkę.Za pomoc wielkie dzięki.pozdr Fasola z plamkami układającymi się, zdaniem wielu, w kształt orła w koronie nie jest wbrew pozorom sprytnym marketingowym wyczuciem patriotycznej fali.

Powiedz, co sądzisz o tej książce. Silna symbolika… Fasola z orzełkiem była rozpowszechniona w całej Polsce, o czym świadczy relacja prof. Kazimierza Rouperta, który w 1923 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI