Legendy polskie (Ilustrowana lektura)

Legendy polskie (Ilustrowana lektura) - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
8,54 MB
NAZWA PLIKU
Legendy polskie (Ilustrowana lektura).pdf
ISBN
8546344409781

OPIS

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie * Legenda o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita * Legenda o Kraku i Wandzie to trzy legendy opowiadające o wczesnych latach istnienia państwa polskiego. Pierwsza z nich wiążę się z początkiem państwa polskiego i symboliką godła, a także powstaniem Gniezna - pierwszej stolicy Polski. Druga legenda opowiada o losach pierwszej polskiej dynastii Piastów. Piasta Kołodzieja, w dzień postrzyżyn jego najstarszego syna, odwiedzają tajemniczy wędrowcy, którzy nadają chłopcu imię Ziemowit i wróżą mu szlachetną przyszłość. Trzecia legenda to historia dzielnej księżniczki Wandy, która wybrała heroiczną śmierć niż małżeństwo z niemieckim księciem Rydygierem i opuszczenie rodzinnego Krakowa. Tekstom legend towarzyszą barwne, kolorowe ilustracje. Książka znajduje się w kanonie lektur dla klas IV-VI

Legendy polskie (ilustrowana lektura) Dostępność: duża ilo ść. Wysyłka w: od 2 do 14 ... » Legendy polskie (ilustrowana lektura) Wersje językowe.

Dlatego oprócz pozycji klasycznych znalazły się na niej książki, po które większość dzieci sięgnie z przyjemnością. Legendy polskie • Lektury,mitologia,baśnie • pliki użytkownika karolinnaamelka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Skamieniałe miasto.docx, Legendy Leczyckie.doc Lektury szkolne to książki, które uczniowie muszą czytać podczas trwającego roku szkolnego. Znajomość lektur wymagana jest na zajęciach z języka polskiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI