Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian - Wybór poezji (z opracowaniem)

Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian - Wybór poezji (z opracowaniem) - Bolesław Leśmian | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bolesław Leśmian
WYMIAR
8,84 MB
NAZWA PLIKU
Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian - Wybór poezji (z opracowaniem).pdf
ISBN
4756037189701

OPIS

Bolesław Leśmian (właśc. Lesman) (1877-1937) – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki. Urodził się w inteligenckiej, zasymilowanej rodzinie żydowskiej, ojciec wywodził się z rodziny księgarskiej, a matka prawniczej. Przyszły poeta młodosść spędził na Ukrainie, w Kijowie, tam ukończył gimnazjum klasyczne, a następnie prawo na Uniwersytecie św. Włodzimierza. Leśmian jest uważany za największego nowatora polskiej poezji XX wieku. Był również współzałożycielem i reżyserem Teatru Artystycznego w Warszawie, a w latach 1918-1934 pracował jako rejent w Hrubieszowie i Zamościu. Poeta zmarł 5 listopada 1937 r., przyczyną śmierci był zawał serca, pochowano go na warszawskich Powązkach.Twórczość Leśmiana jest niezwykle nowatorska jak na ówczesne czasy, jej charakterystycznymi cechami są wrażeniowość i intuicyjność. Poezja jest dla Leśmiana mową pierwotną, ponieważ cechy twórcy poezji utożsamia on z cechami charakterystycznymi dla człowieka pierwotnego. Szczególną uwagę należy zwrócić również na język prezentowanych utworów, gdyż poeta nierzadko tworzył swój własny, prywatny język, obfitujący w neologizmy i kreacje językowe. W niniejszym zbiorze znajdują się utwory pochodzące z tomów: Sad rozstajny, Łąka, Napój cienisty, Dziejba leśna.

Przyszły poeta młodosść spędził na Ukrainie, w Kijowie, tam ukończył gimnazjum klasyczne, a następnie prawo na Uniwersytecie św. Klasyka mistrzów Bolesław Leśmian Wybór poezji. Kto czyta nie błądzi.

Wybór poezji (z opracowaniem) Bolesław Leśmian w kategorii IBIS / NASZE MARKI Klasyka mistrzów Bolesław Leśmian Wybór poezji - Bolesław Leśmian już od 11,96 zł - od 11,96 zł, porównanie cen w 24 sklepach. Zobacz inne Poezja, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. » POEZJE, AFORYZMY, CYTATY » Klasyka mistrzów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI